Barevný alkohol

Už při chystání tabule se chce oslavenec, respektive ten, kdo oslavu pořádá, nějak vytáhnout. Ač proti bontonu, vystaví na stůl všechny sklenice s alkoholem, který si pak budou hosté nalévat, nebo jej bude rozlévat osoba k tomu určená. Nu a protože, ať chceme či ne, musíme přiznat, žebarva je to, co zaujme nejprve. Teprve pak se většinou podíváme na etiketu, co že to vlastně je. A pak teprve volíme druh, který chceme okusit.Vinice
Na stole pak zříme všechny barvy, od sytě hnědé až po čiré, průhledné. Proto lahev s něčím modrým jistě zaujme. No schválně, znáte modrý alkohol? Pamětníci jistě ihned spustí, že ano. Kdysi se vyráběla „raketa“, kterážto byla skutečně modrá. Chutnalo to jak komu. V dnešní době se již asi nedělá. I na netu naleznete již jen fotky z archivu.
Proto však není třeba zoufat, protože jiný modrý alkohol opravdu existuje, ale řadí se k vínu. Je to modré víno.
Tento nápoj je poměrně mladý, jeho historie se začala psát nedávno, takže znalců tohoto nápoje asi zatím moc není. Budou přibývat až postupem času. My se však na toto pití můžeme podívat podrobněji ihned.
Země vzniku je Španělsko. Parta mládenců chtěla přijít s něčím novým, neotřelým, a to se jim dokonale povedlo. Ve spolupráci s universitou obarvili směs bílých a červených hroznů a novinka byla na světě.
Ne, nebojte se, nepoužili žádnou chemii. Tu nahradily dvě přírodní barviva, a to indigo a antokyan.Vinná réva
Indigo je barvivo stejně pojmenované rostlinky, která se ponejvíce pěstuje v jižní zemích. Tedy Americe a Asii. Její pěstování pro průmysl je však na ústupu.
Antokyan patří zase k flavonoidům, a jsou to rozpustné pigmenty. Ty způsobují modré zabarvení vícero rostlin, ale i plodů. Za všechny můžeme jmenovat třeba z plodin ptačí zob, a z květů třeba pomněnku.
Jaké má modré víno chuť se napsat nedá, protože chutí je hodně a každý člověk je má jiné. Avšak zatím se všichni vyjadřují k jeho chuti velmi příznivě.

Published by na-dlani.cz