1990 – zatímco se republika teprve vzpamatovává z listopadových revolučních událostí loňského roku a chystají se první svobodné volby, od března již je v provozu první amatérská počítačová síť s názvem FidoNet, o dva měsíce později EUnet a na podzim odnož sítě Bitnet ve fázi připojení mezi městy Praha a Linz. Rychlost byla tehdy neuvěřitelně pomalá, jen 9,6 kbit za sekundu.
únor 1992 – legitimní dějiny Internetu se začínají psát právě teď. 13.2.1992 se oficiálně Česká republika (tehdy ještě Československá federativní) připojila k celosvětové síti na půdě ČVUT.
1993 – se vznikem samostatného českého státu ukončila svou platnost doména .cs a zavedená koncovka cz začíná svůj běh počínaje prvním lednem. Pro poskytovatele internetu Praha a v dalších městech to znamená přechod na nový typ domény, přesto s tehdy ještě velmi pomalým připojením několika desítek kilobitů za sekundu.
1995 – skutečný počátek rozvoje Internetu v Česku se datuje až do poloviny tohoto roku. Tehdy totiž došlo k liberalizaci trhu v souvislosti s uvolněním provozu veřejné datové sítě díky obchodní transakci Eurotelu a SPT Telecom.
1996 – na scénu vstupuje portál „seznam“. Jako docela nevinný studentský projekt. Měl podobu ryze informativní, spíše textovou, kde převažoval skutečný seznam položek, především osobních stránek. Kdo chtěl, mohl se tu bezplatně zaregistrovat a mít odkaz na svůj web jako v telefonním seznamu. V tomto roce zároveň vznikla vůbec první česká webová stránka politické strany, byla to stará známá ODS.
1998 – o dva roky později započal svou činnost zpravodajský server iDNES – nejznámější české webové médium. V květnu byl zahájen provoz vůbec prvního internetového bankovnictví v České republice zásluhou banky Expandia Bank.
2000 – někteří z vás možná ještě pamatují skromné začátky obchodu Alza v pražských Holešovicích. Malá prodejnička začala působit na trhu v roce 2000 a dnes se může pochlubit nejrozsáhlejším e-shopem s tržbami v miliardách korun ročně.